Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Archiwum z miesiąca: Marzec 2014

Najciekawsze blogi finansowe w Internecie – mój zbiór

Finansami interesuję się od dłuższego czasu, ale nigdy nie miałem okazji zebrać listy ciekawych miejsc w Internecie, które każdego dnia czytam od deski do deski. Postanowiłem więc, że podzielę się z Tobą listą najciekawszych moim zdaniem blogów w Internecie, które oscylują tematycznie na pograniczu zarabiania, finansów osobistych oraz oszczędzania.

Lista nie jest zbytnio uporządkowana – podaję adresy oraz krótkie informacje na temat autora/bloga „jak leci”. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz. Postanowiłem nie dzielić listy blogów na kategorie, gdyż nie ma ich aż tak dużo.

Sprawdź, które blogi finansowe uwielbiam czytać!

„Nie podejmuj pochopnych decyzji” – pomyślał Leon i kupił auto

Chciałbym się podzielić z Wami moją krótką historią, z której wyciągnąłem już kilka lekcji. Dodatkowo chciałbym z góry przeprosić za ewentualne błędy językowe/stylistyczne – ten post jako pierwszy na tym blogu jest pisany pod wpływem emocji na kolanie.

Swoją przygodę z samochodami rozpocząłem już dwa lata temu, kiedy to udało mi się za ogromne jak na moje możliwości kupić samochód. Był to hyundai accent (’95). Zwiedził ze mną niewielki odsetek kraju – głównie nasze wybrzeże. Byłem z niego bardzo zadowolony, aczkolwiek pragnąłem czegoś więcej – rok później przyszedł czas na zmianę. Wybór padł na Mitsubishi Galant (’97). Ahh, to było piękne auto. Silnik 2.5, automat… To dopiero miało szarpnięcie.. 🙂 Ten samochód był w bardzo dobrym stanie pod względem technicznym, ale miał usterki związane z zawieszeniem – poszedł w zapomnienie 5 miesięcy po jego kupnie.

Poznaj moje błędy z przeszłości.

Bogactwo vs. niezależność finansowa

Emerytura to dosyć ciekawy temat, o którym można pisać i pisać. Ja jednak postaram się rozbić ten temat na pięć artykułów, które będą napisane w ramach cyklu „Być wolnym w wieku 45 lat„. Nie ukrywam, że jest to mój główny cel, aby mając 45 lat na karku przejść na emeryturę i żyć z tego, co do tej pory udało mi się osiągnąć pod względem finansowym. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe tym bardziej dlatego, że zostały mi tylko 24 lata do osiągnięcia celu.. Niby to dużo czasu, ale prawda jest taka, że zanim się obejrzę to ten okres minie bezpowrotnie 😉

Pisząc ten post dopiero zdałem sobie sprawę z tego, że życie jest takie krótkie.. Dopiero co kończyłem gimnazjum, liceum… Matura – to było wspaniałe przeżycie. Trzeba wziąć sprawę w swoje ręce, ponieważ nie chciałbym pracować do wieku emerytalnego. Kto wie, jak się nie postaram to mnie to nie ominie. Warto spróbować, bo chociaż tyle mogę zrobić. Moje życie jest zależne od moich decyzji. Niech to więc będą przemyślane decyzje pełne pozytywnych i konkretnych argumentów pozwalających mi osiągnąć niezależność finansową jak najszybciej się to da.

Przeczytaj, co mam do powiedzenia o niezależności finansowej.

Leon testuje: Darmowy Internet od AERO2

Mówi się, że nic nie ma za darmo. Zgodzę się z tym, choć nie do końca… Można otrzymać darmowy dostęp do Internetu mobilnego, który niekiedy może uratować życie. Jako osoba pracująca w branży internetowej, zdaję sobie sprawę z tego, że dywersyfikacja to podstawa. Dlatego posiadam dostęp do dwóch niezależnych łącz stacjonarnych oraz  Internet mobilny od Aero2.

Usługa bezpłatnego dostępu do sieci nie jest szczególnie promowana, ba, nigdy nawet nie spotkałem się z jakąkolwiek reklamą (stacjonarną czy na portalach informacyjnych)  tej usługi. Domyślam się, dlaczego tak jest – w końcu udostępnienie łącz za darmo było wymogiem wynikającym z wygrania przetargu na pasmo.

Sprawdź, jak mieć za darmo Internet?