Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Archiwum z miesiąca: Sierpień 2014 (strona 1 z 2)

Wyzwanie AdSense: [BONUS] Strona Made For AdSense, która zarabiała +2.000 zł / miesiąc!

Obiecałem Ci, że kiedyś się z Tobą podzielę informacjami na temat strony internetowej, która zarabiała dobre pieniądze każdego miesiąca. Mowa oczywiście o stronie, którą stworzyłem typowo pod AdSense. Był to mini portal internetowy na temat zarabiania przez Internet, pracy w domu i generalnie sposobów na pracę przez Internet. Opisywałem także kilka pojęć (np. o dochodzie pasywnym).

Serwis miał zarabiać i zarabiał całkiem przyzwoite pieniądze. Zapraszam Cię do lektury ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy:

 • chcesz dowiedzieć się, jak zarobiłem 8.886,57 zł na stronie Made For Adsense w 7 miesięcy
 • chcesz poznać adres strony Made For Adsense
 • chcesz poznać sposób rozmieszczenia reklam, gdzie CTR > 15%
 • chcesz sprawdzić, w jakiej tematyce stworzyłem MFA
 • chcesz się dowiedzieć, ile pieniędzy wydałem na jej promocję w Internecie (czyli na pozycjonowanie MFA)

Aby nie być gołosłownym, przedstawiam realny wycinek zarobków dla omawianego serwisu z mojego konta Google Adsense:

Zarobki w Google AdSense z 7 miesięcy

Zarobki w Google AdSense z 7 miesięcy

I w tym miejscu Cię zaskoczę, bo wiedzę dostarczę Ci w nietypowy sposób i to ZA DARMO. Poznaj stronę, która zarabiała +2.000 złotych miesięcznie!

Zrezygnował z dobrze płatnej pracy i ruszył z przyjaciółmi na… Filipiny

Ostatni wywiad na moim blogu z Agnieszką Wyrzykowską pokazał mi, że wywiady są cool i warto publikować je na blogu Dwudziestolatek.pl. Postanowiłem więc, że w miarę regularnie (o ile nic mi planów nie pokrzyżuje) będę kontaktował się z blogerami i tworzył z nimi świetne wywiady. Przedstawiam Ci wywiad z autorem bloga BreakDaCycle.com, który kilka lat temu spakował swoje walizki i wyruszył w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Dziś jest kochającym ojcem i mężem pięknej kobiety, którą poznał w nowym miejscu zamieszkania, czyli na Filipinach. Zapraszam Cię serdecznie do lektury, którą przygotowałem wspólnie z Michałem specjalnie dla Ciebie.

Sprawdź, dlaczego Michał zrezygnował z pracy w Polsce!

Jak oszczędzać pieniądze dla dziecka? Dokładne wyliczenia

Oszczędzanie na przyszłość dziecka jest bardzo ważne. Osobiście nie jestem jeszcze w takiej sytuacji, gdy muszę oszczędzać dla mojego potomka. Chciałbym jednak pokazać Ci wyliczenia, które pozwolą na godny start dla Twojego dziecka w wieku 18 lat.

Cel jest bardzo prosty: z chwilą, gdy Twoja druga połowa zacznie być w ciąży, zacznij odkładać drobne sumy pieniężne. Może to być 50 zł / miesiąc, 20 zł / tydzień – każdy z nas będzie miał inne warunki co do tego, aby oszczędzać pieniądze na przyszłość. Budżet ten traktowany będzie jako dodatkowy, więc będzie nienaruszalny (oficjalnie go nie ma). Uważam, że takie oszczędzanie ma sens, a przy odpowiednim przyswojeniu dziecku wartości finansowych od najmłodszych lat można sprawić, że gdy stanie się on pełnoletni, będzie wiedział, że należy oszczędzać pieniądze oraz być może, będzie już wtedy w stanie inwestować je według własnej woli.

Sprawdź, ile pieniędzy będziesz w stanie przekazać swojemu potomkowi, gdy ten skończy 18 lat.

Sprawdź, jak oszczędzać pieniądze dla dziecka!

Wyzwanie AdSense: Jak pozycjonować stronę Made For AdSense?

Ten wpis o pozycjonowaniu miał się już pojawić w ramach Wyzwania AdSense jakiś czas temu. Niemniej jednak, zawsze było coś innego do przekazania. Tak jak obiecałem w ostatnim artykule, dzisiejszy będzie dotyczył tego, jak pozycjonować stronę MFA. Przyznam się szczerze, że jeszcze efektów finansowych i seo z wyzwania nie ma, ale wkrótce się to zmieni. Przede wszystkim pragnę zaznaczyć już na samym początku, że jest to tylko i wyłącznie mój sposób, z którego chętnie korzystam, ale jednocześnie się tylko do niego nie ograniczam.

Taki schemat działał w kilkunastu przypadkach, ale także zdarzały się przypadki, gdzie trzeba było użyć jeszcze innych metod pozycjonowania stron internetowych. Mowa cały czas o metodach bliskich „White Hat”, czyli poniekąd zgodnych z wytycznymi Google. Jeśli myślisz, że wystarczy uruchomić System Wymiany Linków i zaczekać kilka tygodni to jesteś w błędzie. Takie metody nie interesują mnie, ponieważ założenie jest takie, że serwis MFA ma zarabiać przez dłuższy czas i być w miarę odporny na niezależne czynniki.

Poprzednie wpisy z serii Wyzwanie AdSense:

 1. Wyzwanie AdSense: Jak stworzyć zarabiającą stronę internetową?
 2. Wyzwanie AdSense: Tworzenie strony MFA krok po kroku

Jeśli masz problem z wypozycjonowaniem swojego serwisu made for adsense, to zapraszam do dalszej lektury…

Sprawdź, jak skutecznie pozycjonować stronę Made For AdSense

Mój plan na osiągnięcie niezależności finansowej w 24 lata

Z tematyką niezależności finansowej spotkałem się już kilka lat temu, kiedy to jeszcze nie miałem codziennej styczności z SEO. Było to w okresie, gdy uczęszczałem do liceum ogólnokształcącego. Kiedyś sobie powiedziałem, że będę chciał osiągnąć niezależność finansową w wieku maksymalnie 45 lat i będę dążył do tego stanu.

Ten artykuł pochodzi z cyklu „Być wolnym w wieku 45 lat”, który sukcesywnie realizuję od pewnego czasu. Pokazuję czytelnikom, że chcieć to móc. Pozostało mi maksymalnie 24 lata do osiągnięcia mojego celu na przyszłość.

 1. Bogactwo vs. niezależność finansowa
 2. X sposobów na emeryturę w wieku 45 lat
 3. Mój plan na osiągnięcie niezależności finansowej w 24 lata
 4. Jak spędzić przyjemnie wolny czas na emeryturze? X moich metod.

Zdaję sobie sprawę z tego, że z każdym dniem staję się starszy i czas ucieka… Chciałbym zadbać o swoją przyszłość jak najszybciej po to, aby życie na stare lata stało się piękniejsze. Jak już doskonale wiesz, niezależność finansową, czyli taki stan, w którym nie będę musiał już pracować, aby osiągać dochód, chcę osiągnąć maksymalnie mając lat 45. Wierzę mocno, że jest to realny cel, do którego warto dążyć.

Sprawdź, jaki mam sposób na niezależność finansową w 24 lata

Poprzednie posts