Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Archiwum z miesiąca: Październik 2014

Początkujący biznesmeni: gdzie szukać inspiracji i wiedzy biznesowej?

Dawno mnie tutaj nie było, więc czas powrócić do pracy. Mam nadzieję, że jesteś w stanie mi to wybaczyć – mój nowy projekt internetowy chłonie spore ilości czasu… Ale wracając do tematu… Dostaję około 10 e-maili miesięcznie z pytaniami pokroju „Nie znam się na pozycjonowaniu, czy także mogę zarabiać przez Internet?” albo „Tworzenie stron MFA jest obecnie bez sensu, bo wyszukiwarka Google miesza w wynikach – jak sobie z tym poradzić?”. Zdaję sobie sprawę z tego, że część moich czytelników to osoby, które dopiero raczkują w internetowym biznesie i chciałyby coś osiągnąć. Osobiście się przekonałem, że z jednej strony Internet daje ogromne możliwości zarobkowe, a z drugiej trudno jest po prostu zacząć. Dziś pokażę Ci, gdzie możesz szukać inspiracji podczas tworzenia własnego e-biznesu (i nie tylko). Prezentuję nie tylko portale, gdzie ludzie dzielą się swoimi pomysłami, ale także blogi, które także mogą być sporym źródłem inspiracji. Każde ze źródeł okraszam swoistym komentarzem, aby nie przekazywać Tobie tylko „suchych” odnośników.

Pragnę tylko zaznaczyć, że to są tylko i wyłącznie moje źródła, z których kiedykolwiek czerpałem inspirację lub czerpię dotychczas.

Sprawdź, gdzie szukać inspiracji do prowadzenia biznesu?

Raport Leona: Wrzesień 2014

Czas na kolejne podsumowanie ode mnie. We wrześniu starałem się przede wszystkim pisać regularnie wpisy dla Ciebie, ale ostatni tydzień tego miesiąca był dla mnie ciężki do zgryzienia. Najważniejszym problemem było dla mnie to, że mój dotychczasowy laptop się popsuł. Musiałem więc „na szybko” lecieć do sklepu po kolejny. Dane z dysku twardego odzyskałem bez problemu, ale sama instalacja i konfiguracja zajęła mi ponad jeden dzień (przypominam, że muszę mieć wszystko na tip-top, aby nie było w przyszłości problemów 🙂 ). Wybór padł na laptopa Asus R513c. Fajne urządzenie, a do tego kosztuje niewiele. Nie oszczędzam na sprzęcie, ale skoro mogę mieć wypasiony komputer za 1.500 złotych to dlaczego mam przepłacać? Intel Core i3, 4GB RAM, 500 GB na dysku twardym + dedykowana karta graficzna GeForce 710M – to tak w skrócie jeśli chodzi o maszynę, na której pracuję od niedzieli.

Jeśli chodzi o mój blog to najwięcej działo się z lokatami, o których postanowiłem napisać dwa artykuły. Pierwszy z nich dotyczył Lokaty happy na 5% + premia 50 zł (akcja nadal trwa!). W drugiej publikacji opisałem Lokatę „Oferta na 5+” 5% od Meritum Banku z premią 60 zł i szansą na wygranie iPhone 6. Z dwóch okazji skorzystałem i za samo założenie lokat otrzymam 110 zł. Ot tak. Wiadomo, że tym samym podaję swoje dane osobowe do banku i trzeba być tego świadomym.

A co się działo jeszcze we wrześniu?

Sprawdź mój raport finansowy z września