Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Archiwum dla kategorii: Oszczędzanie pieniędzy

Jak oszczędzać pieniądze dla dziecka? Dokładne wyliczenia

Oszczędzanie na przyszłość dziecka jest bardzo ważne. Osobiście nie jestem jeszcze w takiej sytuacji, gdy muszę oszczędzać dla mojego potomka. Chciałbym jednak pokazać Ci wyliczenia, które pozwolą na godny start dla Twojego dziecka w wieku 18 lat.

Cel jest bardzo prosty: z chwilą, gdy Twoja druga połowa zacznie być w ciąży, zacznij odkładać drobne sumy pieniężne. Może to być 50 zł / miesiąc, 20 zł / tydzień – każdy z nas będzie miał inne warunki co do tego, aby oszczędzać pieniądze na przyszłość. Budżet ten traktowany będzie jako dodatkowy, więc będzie nienaruszalny (oficjalnie go nie ma). Uważam, że takie oszczędzanie ma sens, a przy odpowiednim przyswojeniu dziecku wartości finansowych od najmłodszych lat można sprawić, że gdy stanie się on pełnoletni, będzie wiedział, że należy oszczędzać pieniądze oraz być może, będzie już wtedy w stanie inwestować je według własnej woli.

Sprawdź, ile pieniędzy będziesz w stanie przekazać swojemu potomkowi, gdy ten skończy 18 lat.

Sprawdź, jak oszczędzać pieniądze dla dziecka!

Jak mSaver pomaga generować mi comiesięczne oszczędności?

Można powiedzieć, że od stycznia 2014 jestem fanem oszczędzania pieniędzy. Zacząłem regularnie oszczędzać nadwyżki finansowe, które zostawały każdego miesiąca. Nie są to ogromne kwoty, aczkolwiek można wygenerować kilkanaście tysięcy złotych rocznie oszczędności. Mój główny i w tym momencie jedyny bank to mBank. Na początku podchodziłem negatywnie do zmiany brandu, aczkolwiek z perspektywy czasu uważam, że podjęli dobrą decyzję.

Skoro mowa już o mBanku to chciałbym Ci przedstawić ciekawy moim zdaniem sposób na „niewidzialne oszczędzanie pieniędzy”. Dlaczego niewidzialne? O tym dowiesz się w kolejnym akapicie… 🙂

Sprawdź, jak oszczędzać z mSaver!

Leon testuje: Darmowy Internet od AERO2

Mówi się, że nic nie ma za darmo. Zgodzę się z tym, choć nie do końca… Można otrzymać darmowy dostęp do Internetu mobilnego, który niekiedy może uratować życie. Jako osoba pracująca w branży internetowej, zdaję sobie sprawę z tego, że dywersyfikacja to podstawa. Dlatego posiadam dostęp do dwóch niezależnych łącz stacjonarnych oraz  Internet mobilny od Aero2.

Usługa bezpłatnego dostępu do sieci nie jest szczególnie promowana, ba, nigdy nawet nie spotkałem się z jakąkolwiek reklamą (stacjonarną czy na portalach informacyjnych)  tej usługi. Domyślam się, dlaczego tak jest – w końcu udostępnienie łącz za darmo było wymogiem wynikającym z wygrania przetargu na pasmo.

Sprawdź, jak mieć za darmo Internet?