Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Archiwum dla kategorii: Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu: Dlaczego warto budować własną listę e-mailingową?

Mając lat 18 założyłem pierwszy blog internetowy, którego skórkę zakodowałem własnoręcznie. Chciałem mieć własne miejsce w Internecie, które będzie chętnie odwiedzane przez setki osób dziennie. Miałem jednak problem: nie potrafiłem go dobrze rozreklamować (pomijam SEO). Pamiętam jak dziś moje słowa „lista e-mailingowa już dawno wymarła, nie widzę sensu, aby z niej korzystać”. To było trzy lata temu, obecnie na potrzeby bloga Dwudziestolatek.pl mam założony newsletter, do którego czytelników zbieram od kilku miesięcy. Zdążyłem już się nieco zaprzyjaźnić z mailingami do czytelników, więc pozwól, że przedstawię Ci moje triki i tipsy odnoszące się do tego zagadnienia.

Poznaj mój sposób na listę e-mailingową!

Zarabianie na blogu: wybór tematyki bloga

W poniedziałek wysłałem e-mail z pytaniem do wszystkich osób, które są zapisane na mój newsletter. Jeśli należysz do tego grona to doskonale wiesz, że miałem spory dylemat. Zapytałem się Ciebie, jaki temat na blogu mam poruszyć jako pierwszy. Do wyboru miałeś „zarabianie na blogu” lub „recenzje programów partnerskich popartymi wypłatami”.

Otrzymałem sporo wiadomości, które jednoznacznie rozwiały moje wątpliwości dotyczące wyboru. I tak oto mam przyjemność zapoczątkować kolejny cykl, czyli… Zarabianie na blogu – jak robić to z głową? Będzie to seria wpisów, które mają pokazać Tobie, że każdy może zarabiać na własnym blogu. Nie przesadzam – KAŻDY.

CYKL: Zarabianie na blogu – jak robić to z głową podzielony zostanie na 7 artykułów, których celem będzie jak największe wdrożenie Ciebie w świat blogerski. Pokażę Ci między innymi, jak założyć blog, jak na nim zarabiać i przeprowadzać kampanie.

  1. Zarabianie na blogu: Wybór tematyki bloga (to ten artykuł, który właśnie czytasz 🙂 )
  2. Zarabianie na blogu: Instalacja WordPressa krok-po-kroku na własnym hostingu (i dlaczego nie warto używać darmowych rozwiązań)
  3. Zarabianie na blogu: Rozmieszczenie reklam na blogu i wtyczki, które trzeba mieć (najważniejszy artykuł z całej serii)
  4. Zarabianie na blogu: Pozycjonowanie bloga internetowego bez ponoszenia kosztów (rozszerzenie wpisu o marketingu na blogu)
  5. Zarabianie na blogu: Komunikacja z czytelnikami – nie każdy docenia bezpośredni kontakt
  6. Zarabianie na blogu: Jak przeprowadzić poprawnie pierwszą kampanię reklamową na blogu?
  7. Zarabianie na blogu: Dlaczego warto budować własną listę e-mailingową?

 

To tyle „suchych” faktów, zapraszam do lektury prawdziwej i wartościowej wiedzy.

Dowiedz się, jak wybrać tematykę bloga!