Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Mam 21 lat i co dalej?

Stałem niedawno przed dylematem. Chciałem znaleźć skuteczny środek na to, aby uporządkować odpowiednio swoje finanse. Z racji tego, że „jestem dobry w robieniu Internetów” to postanowiłem wykorzystać tą umiejętność i założyć blog. Nie ma co ukrywać, że prace nad nim trwały kilka dni. Starałem się, aby był on jak najbardziej przyjazny dla czytelnika. Wydaje mi się, że udało mi się go na tyle dopieścić, aby udostępnić go szerszemu gronu osób.

Blog miał wystartować pierwszego marca, ale nie mogłem się doczekać i robię to dla Ciebie i siebie już dzisiaj 🙂 Wychodzę z założenia, że im szybciej coś zacznę tym prędzej osiągnę sukces. Co w tym przypadku jest definicją sukcesu? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że już wkrótce się dowiem.

Get ready?

Może to dziwne, ale bardzo się stresuję Twoim odbiorem. Pierwszy raz piszę blog „na poważnie” – wcześniej było to raczej robione po to, aby sprawdzić czy jestem w stanie wydukać coś sensownego z siebie. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze – tak jest także w tym przypadku. Posiadając nieco więcej doświadczenia niż dwa lata temu jestem gotowy na to, aby przyjąć wyzwanie i rozpocząć aktywne działania za pośrednictwem tego bloga.

Dwudziestolatek.pl ma mi pomóc osiągać cele (krótkoterminowe jak i te wybiegające daleko w przyszłość). Dokładnej listy jeszcze nie stworzyłem i moim zdaniem wielu punktów na niej nie będzie. Dla mnie jest ważne to, aby poznać finanse od środka i sprawdzić, czy rzeczywiście się da osiągnąć niezależność finansową. Nie jestem biedny. Nie jestem bogaty. Jestem szczęśliwy i taki też chciałbym być za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Widziałem w swoim życiu dopiero 21 wiosen, z czego pamiętam może 15. Wierzę w to, że moja przyszłość jest uzależniona tylko i wyłącznie od decyzji, które podejmę wkrótce. Im szybciej się zadeklaruję, w którą stronę pójść, którą ścieżkę wybrać, tym lepiej dla mojej osoby i mojego otoczenia.

W tej chwili wiem orientacyjnie, co będę robił za 5 lat. Doskonale także wiem, że będę zmieniał milion razy tą decyzję, aż w końcu pozostanę przy jednym wyborze. Chcę, aby ten blog pomógł mi w wyborze. Nie będzie łatwo, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

Mam już pomysły na kolejną dawkę informacji z mojej strony – dotyczą one głównie moich finansów oraz inwestowania i oszczędzania pieniędzy. Być może także będą się pojawiały raporty miesięczne z moimi wydatkami oraz inwestycjami – myślę, że jest na co czekać! 😉

Tyle słowem wstępu od mojej osoby…

important-98442_150Jeśli spodobał Ci się mój wstępny artykuł i jesteś ciekaw dalszych moich potyczek – zapisz się proszę do newslettera, którego formularz znajduje się niżej. Możesz także wesprzeć mnie klikając przycisk lubię to. Będzie mi niezmiernie miło i jednocześnie mój wskaźnik motywacji drastycznie pójdzie w górę!

Źródła zdjęć: (1).

Komentarze do artykułu

 1. Jak na dobry początek fajne powitanie, szkoda że brak konkretów pamiętaj że pierwszy wpis musi wciągnąć i zachęcić, człowiek musi być ciekawy by zajrzeć tu ponownie. Pamiętaj że ludzie są z natury leniwi i za długi tekst też może przerosnąć. Życzę powodzenia!

  • leon

   3 marca 2014 o 18:04

   Greg,

   Dziękuję Ci za komentarz. Mam nadzieję, że kolejne publikacje będą wciągające i zachęcą czytelników do lektury i wyrażania swoich opinii w komentarzach. Dzięki za rady. 🙂
   Leon.

 2. Powodzenia na starcie! I później też 🙂

  • leon

   4 marca 2014 o 20:09

   Magdaleno,

   Bardzo mi miło – przyda się, głównie na początku działalności bloga 🙂
   PS. Pierwszy „lajk” zdobyty 🙂

   Leon.

 3. Też zaczynam z blogem ale nie na poważnie i dopiero pierwszy raz!

  Czekam na kolejne wpisy z zainteresowaniem i życzę powodzenia w spełnieniu zamierzonych planów i celów.

  • leon

   4 marca 2014 o 20:11

   Rumpelsztyk,

   Widziałem Twój blog. Życzę Ci powodzenia w jego aktywnym prowadzeniu, a Tobie dziękuję za miłe słowa skierowane w moją stronę.

   Pozdrawiam,
   Leon.

 4. Hej,
  Graficznie twój blog jest naprawdę świetny! Co do treści – puki co ciężko oceniać, ale czekam na kolejne posty i zapisuję się na newsletter. Liczę na to że dorównają poziomowi narzuconemu przez tę wizualną część. Powodzenia!

  • leon

   4 marca 2014 o 20:07

   Cześć Dawidzie,

   Dziękuję Ci za miłe słowa – wiele to dla mnie znaczy. Bardzo się cieszę, że szata graficzna przypadła Ci do gustu. Dosyć znacząco zmodyfikowałem szablon domyślny, napracowałem się, ale efekt jest super. Czekają mnie jeszcze poprawki w przyszłości, ale to w swoim czasie. Co do kolejnych publikacji to przyznam szczerze, że wypadłem z rytmu pisania i niekiedy mam problem z napisaniem „czegoś mądrego” 🙂 Niemniej jednak będę chciał, aby ich poziom był wysoki – tego sobie życzę.

   Pozdrawiam serdecznie,
   Leon.

 5. Trzymam kciuki za rozwój bloga i życzę cierpliwości i konsekwencji w pisaniu 🙂

  • Leon

   25 marca 2014 o 22:00

   Agnieszko,

   Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Plan na najbliższy czas – rozwój bloga! 🙂

   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Dodatkowo gwarantuję zero spamu.

*

Przeczytaj inne:
Zrezygnował z dobrze płatnej pracy i ruszył z przyjaciółmi na… Filipiny

Ostatni wywiad na moim blogu z Agnieszką Wyrzykowską pokazał mi, że wywiady są cool i warto publikować je na blogu Dwudziestolatek.pl. Postanowiłem więc, że w miarę regularnie (o ile nic mi planów nie pokrzyżuje) będę kontaktował się z blogerami i tworzył z nimi świetne wywiady. Przedstawiam Ci wywiad z autorem...

Zamknij