Dwudziestolatek.pl

#Finanse #Przyszłość #Emerytura

Finansowy lifestyle w życiu codziennym

Poznaję swoje podwórko, czyli krótki wywiad z Agnieszką Wyrzykowską

Jakiś czas temu postanowiłem sobie, że będę chciał poszerzać swoje znajomości z innymi blogerami. Chcę to zrobić przede wszystkim po to, aby bliżej się z nimi zapoznać i być może rozpocząć jakąś wspólną akcję na łamach bloga. Jak zapowiadałem, tak też robię. Debiutem będzie wywiad z osobą, która zajmuje się słowami. Tworzy przepiękne z nich zdania i na tym zarabia.

Jak widać, można połączyć przyjemne z pożytecznym i robić to wszystko z czterech kątów swojego miejsca zamieszkania. Pierwszym gościem, którego zaprosiłem do krótkiego wywiadu jest Agnieszka Wyrzykowska – autorka między innymi bloga biznesoweinfo.pl. Agnieszka jest copywriterem, przelewa więc myśli na słowa 🙂

Postanowiłem poznać zdanie Agnieszki na temat pracy w domu i finansów.


Mam nadzieję, że takie publikacje spodobają Ci się i kto wie, może w przyszłości wywiady będą pojawiać się regularnie? Wszystko zależy od Ciebie.

To tyle słowem wstępu, tymczasem zapraszam Ciebie do lektury pytań, które miałem przyjemność zadać Agnieszce.

1. Agnieszko, Twój blog internetowy biznesoweinfo.pl istnieje z tego co pamiętam od września 2013 roku, czyli wkrótce minie rok. Aczkolwiek z tego co mi wiadomo to Twoja przygoda z pracą w domu zaczęła się znacznie wcześniej. Mogłabyś mi opowiedzieć początek swojej kariery online?

Pracuję w domu od ponad czterech lat, najpierw była to praca dodatkowa, która pozwalała dorobić do etatu, ale z czasem okazało się, że zleceń jest na tyle dużo, że mogę zajmować się tylko nimi w pełnym wymiarze godzin. Trudno tu mówić o karierze, bo jestem copywriterką i pracuję przeważnie dla małych klientów, więc nie mam spektakularnych osiągnięć, którymi mogłabym się pochwalić – mojej pracy zwykle nie widać. A blogi to działalność dodatkowa, która dopiero od jakiegoś czasu poza satysfakcją przynosi też jakieś pieniądze.

2. Kiedy założyłaś swój pierwszy blog internetowy? Okazał się on dochodowy?

Oj, to było chyba z 8 lat temu, blog był na Onecie i był to typowy blog o życiu, codziennych sprawach. Z zarabianiem nie miał nic wspólnego 🙂

3. Jakie według Ciebie są najważniejsze czynniki w biznesie online, które decydują o porażce lub sukcesie?

Najważniejsza jest konsekwencja i sprawdzanie różnych możliwości, ciągłe szukanie różnych rozwiązań i odrzucanie tych, które się nie sprawdzają. Analizowanie tego, co działa i co przynosi oczekiwany skutek i skupianie się na tych najbardziej efektywnych działaniach. Tylko tak można odnieść sukces – nie wyciągając wniosków i nie analizując swojego biznesu daleko się nie zajedzie, nawet jeśli ma się świetny produkt – bo można sprzedawać go w niewłaściwy sposób.

4. Największa zaleta pracy w domu to…

Niezależność – zarówno czasowa, jak i to, że nikt nie dyktuje mi warunków pracy, nie zależę od jednego klienta i nie mam jednego źródła dochodów, więc nie martwię się, że jutro mogę zostać bez pracy i bez pieniędzy na życie.

5. Gdyby obecnie zaproponowano Ci ciepłą posadkę na etacie, skusiłabyś się?

W tej chwili mam swoją firmę, zarabiam satysfakcjonujące pieniądze, pracuję kiedy chcę i mam czas na przyjemności i dla bliskich i nie mam właściwie stresów w pracy. Nie sądzę, żeby jakaś praca na etacie u kogoś innego mogła być aż tak dobra, jak praca we własnej firmie, na etacie u siebie 🙂

6. Czego Ci najbardziej brakuje w tym modelu biznesowym (praca w domu przez Internet), który Ty preferujesz? Kontakt z klientami, a może po prostu wyjście do współpracowników do biura?

Właściwie to brakuje mi czasem… kolejnego pokoju w domu 😉 Gdybym mogła przeznaczyć jeden pokój tylko na biuro, to już nie brakowałoby mi zupełnie niczego!

7. Jakie masz zdanie na temat dochodu pasywnego? Uważasz, że istnieje? A może to po prostu nic innego jak automatyzacja biznesu (nie tylko online)?

Ja przez dochód pasywny rozumiem taki dochód, który nie zależy już od Twojej pracy. Wkładasz pewien wysiłek w jego zdobycie raz, a potem odcinasz kupony albo jedynie od czasu do czasu doglądasz swój pasywny dochód, czy niczego nie trzeba tam poprawić, unowocześnić itp. Dla mnie takim dochodem są przychody z filmów na Youtube. Od przeszło roku nie nagrałam nic nowego, a kilkadziesiąt złotych co miesiąc zarabiam. Kwota nie jest wielka, ale nie muszę robić nic, by ją mieć. Dochód pasywny to jedna z fajniejszych rzeczy, jaką możesz sobie zapewnić, nie tylko pracując w Internecie, ale i inwestując np. w nieruchomości.

8. Gdybyś posiadała obecne doświadczenie, ale była młodsza o te kilka lat kariery w branży internetowej, wybrałabyś ponownie tę ścieżkę zawodową?

Z pewnością tak. Jak obserwuję kariery różnych moich znajomych, to dochodzę do wniosku, że praca w branży internetowej to jest to, w czym ja odnajduję się najlepiej i wiem, że nie zamieniłabym się z nikim na pracę. Chociaż uważam, że w życiu trzeba zbierać różne doświadczenia – podczas moich prac na etatach nauczyłam się sporo rzeczy, które przydają mi się teraz we własnej firmie.

9. Jakie wskazówki miałabyś dla osób, które podobnie jak Ty, chciałyby zaistnieć ze swoim biznesem w Internecie?

Każdemu, kto myśli o rozkręceniu swojego biznesu radziłabym, żeby najpierw popracował u kogoś, nauczył się jak najwięcej i zobaczył, jak działają różne firmy, jak wyglądają kontakty z klientami, jakie problemy mogą się pojawić. To dotyczy nie tylko biznesu w Internecie, ale i w ogóle prowadzenia własnej firmy, jakiejkolwiek. Dwa-trzy lata pracy na etacie u kogoś pozwoli sporo się nauczyć, być może odłożyć trochę pieniędzy na rozkręcenie swojego biznesu, a może też pozwoli zacząć rozkręcać biznes po godzinach, żeby potem łatwo przejść z etatu na swoje. To chyba najlepsza droga.


Agnieszka prowadzi swój blog internetowy o pracy w domu (biznesoweinfo.pl). Możecie mnie tam często znaleźć, ponieważ publikuje Ona wartościowe publikacje na ten temat, które chętnie komentuję (nie tylko ja 🙂 ). Jest Ona również dostępna na Facebooku.

Osobiście jestem jej wiernym czytelnikiem, bo wkłada ogrom pracy w treści na blogu biznesoweinfo.pl. Dodatkowo, tak jak ja, jest fanką pracy w domu 🙂

important-98442_150Zapraszam Ciebie do polubienia mojego fanpage (likebox znajdziesz w menu po prawej strony). Jeśli spodobał Ci się mój artykuł, kliknij przycisk lubię to – dostarcza mi to ogromnej motywacji do dalszego regularnego pisania bloga Dwudziestolatek.pl 🙂 Możesz się także odwdzięczyć i zapisać na mój newsletter – dzięki temu dostaniesz zawsze informacje o nowych publikacjach z mojej strony.

Komentarze do artykułu

 1. Ciekawy artykuł, szkoda, że nie ma konkretnych liczb, nawet przykładowych (zaokrąglonych), ale rozumiem 🙂 Mam nadzieję, że będę też, w niedalekiej już przyszłości cieszył się własną DG. Autorowi życzę więcej wywiadów, a Agnieszce życzę wymarzone biuro 🙂

  • Leon

   15 lipca 2014 o 09:11

   Cześć Tomku,

   Dzięki za komentarz. Tutaj nie chodzi o liczby, ale bardziej o przedstawienie konkretnej osoby i jej sposobu na życie. 🙂 Też zakładasz DG? Ekstra!

   Leon.

  • Tomku, Agnieszka na swoim blogu co miesiąc prezentuje zestawienia zarobków 🙂 i są to zarobki bardzo konkretne, rzekłabym 🙂 pozdrawiam, Dana

 2. Leonie, masz ciekawy pomysł na wpisy. Fajnie mi się czyta wywiady i mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne 🙂

  Agnieszki blog śledzę od pewnego czasu i nie dziwię się jej, że nie chce porzucić freelancerki na rzecz etatu!

 3. Czytałem wywiad z zaciekawieniem 🙂 Chociaż dla mnie praca w domu to często wcale nie niezależność ale właśnie poczucie zamknięcia w 4kątach 😉
  Wiadomo, że to jednak zupełnie inny rodzaj pracy i trzeba zacząć szanować swój czas żeby za coś takiego się zabrać.
  Jeżeli ktoś zamiast pracować będzie zastanawiał się jak przemeblować pokój albo odwrotnie, zamiast odpocząć wieczorem będzie główkować nad pracą to żaden z tego pożytek.
  Pozdrawiam i powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Dodatkowo gwarantuję zero spamu.

*

Przeczytaj inne:
Mam 21 lat i co dalej?

Stałem niedawno przed dylematem. Chciałem znaleźć skuteczny środek na to, aby uporządkować odpowiednio swoje finanse. Z racji tego, że "jestem dobry w robieniu Internetów" to postanowiłem wykorzystać tą umiejętność i założyć blog. Nie ma co ukrywać, że prace nad nim trwały kilka dni. Starałem się, aby był on jak najbardziej...

Zamknij